1 yılda 145 Kilodan 80 Kiloya Düştü!

Antalya’da yaşayan bir şahıs, aşırı kilolarından rahatsız olduğu için gittiği hastanede midesini küçülttürerek 1 yılda 145 kilodan 80 kiloya düştü.

15 Haziran 2016 Çarşamba, 22:12
YAŞAMINI TEHDİT EDEN KİLOLARINDAN KURTULMAK İSTEYEN BÜYÜKER, MEMORİAL SAĞLIK GRUBU ANTALYA GENEL CERRAHİ BÖLÜM BAŞKANI PROF. DR. ALİHAN GÜRKAN (SOLDA) İLE GÖRÜŞTÜKTEN SONRA AMELİYAT OLMAYA KARAR VERDİ. SERKAN BÜYÜKER (SAĞDA), 1 BUÇUK SAAT SÜREN BAŞARILI MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI SAYESİNDE 1 YIL İÇERİSİNDE 65 KİLOYA VEDA ETTİ VE TOPLAMDA EŞİ VE 2 YAŞINDAKİ KIZININ AĞIRLIĞI KADAR HAFİFLEMİŞ OLDU. (İHA/ANTALYA-İHA)

Antalya’da ikamet eden 39 yaşındaki Serkan Büyüker, yoğun iş temposundan dolayı gün içerisinde sadece asitli içecekler tüketerek kısa sürede 145 kiloya ulaştığını ve artık yolda yürürken bacaklarının vücudunu kaldıramaz hale geldiğini ifade ederek hastaneye başvurdu. Hastanede yapılan tenkitler sonucunda Büyüker’in obazite hastalığına yakalandığı ve hayati tehlikesinin oluşmaya başladığı eşine bildirildi. Yaşamına devam etmek istediğini belirterek kendine bir rejim programı çizdiğini ve fazla kilolarından bir türlü kurtulamadığını ifade eden Büyüker, ailesiyle birlikte konuyu bir süre istişare ettikten sonra Memorial Sağlık Grubu Antalya Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alihan Gürkan’a başvurduğunu söyledi.  Büyüker, Gürkan tarafından muayene edildikten sonra ameliyat olma kararı aldığını ifade etti.

Prof. Dr. Alihan Gürkan tarafından ortalama 1 buçuk saat süren başarılı bir mide küçültme ameliyatı geçirdiğini belirten Serkan Büyüker, amliyat sayesinde 1 yıl içerisinde 65 kilo verdiğini söyledi. 2 yaşındaki çocuğu eşinin kadar kilo verdiğini ifade eden Büyüker, ameliyat sonrası herhangi bir sağlık problemi çekmediğini ve rejim programı kullanmadan 65 kiloyu hayatından çıkardığını açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir