5 Milyon İşçi Protesto Hazırlığında

Türk-İş sendikası altında çalışan 5 milyona yakın İşçi, 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimini protesto etmek için sokağa çıkacak.

19 Temmuz 2016 Salı, 14:13
icerik

Güvenlik güçleri darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarına karşı operasyonel faaliyetlerine devam ederken, sektörel camialardan da tepkiler gelmeye devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hükümete destek olmak amacı ile sokağa çıkan Türk-İş sendikasına bağlı çalışanlar, bir kez daha koordine olarak, kayıtlı 5 milyon işçisi ile sokaklara çıkmaya hazırlanıyor. Sendika yetkilileri Türkiye’nin milli iradesi ve demokrasisine darbe vurmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirtirken, sendika çalışanlarına da hassasiyet içerisinde davranış sergiledikleri için teşekkürlerini iletti.

BU MİLLET DEMOKRASİYE İNANDI, DEMOKRASİNİN KAYBOLMAMASI İÇİN SAVAŞTI

Türk milletinin geçmiş tarihlerde çok acı tecrübeler kazandığını belirten Türk-İş sendikası yetkilileri aynı olayların tekrar meydana gelmemesi ve zorlu günlere geri dönülmemesi için vatandaşların adeta canını ortaya koyduğuna dikkat çekerken, Türk milleti küresel anlamda örnek olacak bir harekata imza atmış ve demokrasinin elden gitmemesi adına elinden gelen her şeyi yapmıştır. Bizde sendikamız ve sendika çalışanlarımız olarak meydanlar olmaya devam edeceğiz, bu millet bu zamana kadar ne badireler atlattı, umuyoruz ki bunlarında üstesinden gelecektir ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir