İlaçlama Sektöründe Teknolojik Araçlar

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde ilaçlama faaliyetlerinde kullanılması amacıyla son teknoloji ile üretilen araçları belediye bünyesine kattığı açıklandı.

17 Haziran 2016 Cuma, 01:06
ilaclama-callismalarina-son-teknoloji-cihazla

Yaz ayalarının gelmesiyle birlikte ülke genelinde artan sivrisinek ve kara sinekle mücadele kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ilaçlama faaliyetlerinde kullanılması amacıyla son teknoloji ile üretilmiş 2 adet araç alındığını açıkladı. Bugün konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Akyurt, öncelikli hedeflerinin vatandaşların sağılığı ve güvenliği olduğunu belirterek, Dünya Sağlık örgütü tarafından onaylı halk sağlığını koruyan son teknoloji ile üretilen cihazlar aldıklarını ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün onayını alarak hareket ettiklerini belirten Başkan Akyurt, çevreyle dost olan ve vatandaşların salığına zarar vermeyecek ekipmanlar kullandıklarını açıkladı.

Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Akyurt, belediye bünyesine kattıkları yeni araçlar hakkında bilgi verdi. Akyurt, son teknoloji ile üretilmiş bu araçların giremediği sokak aralarına üzerinde bulunan 50 metrelik seyyar hortum ile girdiğini bu sayede ilaçlanmayan sokakların kalmayacağını söyledi. Ayrıca Akyurt, aracın üzerine farklı bölgelere monte edilen depolar sayesinde sivrisinek ve karasinekle mücadele konusunda tam kapsamlı çalışabildiklerini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir