ABD’den Darbe Açıklaması

15 Temmuz Cuma günü Türkiye’de meydana gelen darbe girişimi sonrası Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı’nda açıklama geldi.

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 11:29
abd-

15 Temmuz Cuma günü Türkiye’de meydana gelen darbe girişimi sonrası Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı’nda açıklama geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’de meydana gelen darbe girişimi ve sonrasında Türkiye’nin yakından izlenildiği ve bu darbe girişimi sonrası ABD’nin Türkiye’nin yanında yer alınacağı ifade edildi. Türkiye’de bazı medya ve yayın organlarının yaşanan darbe girişiminde Washington’ın parmağı olduğu iddialarına sert dille cevap veren Sözcü Toner, ABD’nin 15 Temmuz Cuma günü Türkiye’de meydana gelen darbe girişimi ile adının aynı kefede yer almasının absürt bir düşünce olduğunu söyledi.

FETULLAH GÜLEN İLE İLGİLİ DOSYALAR ELİMİZE ULAŞTI

Türkiye’de meydana gelen darbe girişimin altındaki isim olan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen hakkında, Türkiye Cumhuriyeti 65. Dönem Başbakanı Binali Yıldırım tarafından ABD’ye 4 ayrı dosyanın gönderildiğini doğrulayan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, dosyaların incelmeye alınacağını ancak sürecin bir gecede bitmeyeceğini ve Fetullah Gülen’in iadesinin zaman alacağını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir