Afyon’da Termal Turizmi Zirvesi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi (THTD) tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında bugün, Afyon’da ‘Termal Turizmi Zirvesi’ toplantısı yapıldı.

12 Haziran 2016 Pazar, 20:36
78912

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi (THTD)  tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında bugün, Afyon merkezdeki Korel Termal Otel’de ‘Termal Turizmi Zirvesi’ toplantısı yapıldı. Türkiye genelinden 150’yi aşkın seyahat acentasının katıldığı toplantı kapsamında açıklamalarda bulunan Korel Termal Otel Genel Müdürü ve THTDC Termal Turizm Başkanı Ümit Uysal, Afyon’da faaliyet gösteren tesislerin termal turizme büyük katkıda bulunduğunu belirtti. Korel Termal olarak her geçen gün kendilerini yenilediklerini ve yurtdışından Türkiye’ye tedavi için gelecek olan misafirleri en iyi şekilde ağırlamak adına çalışmalarda bulunduklarını belirten Müdür Uysal, otel bünyesinde çalışan sağlık ekipleri ve bunun yanı sıra başta fizik tedavi olmak üzere termal suların getirdiği sağlık tedavileri nedeniyle tercih edildiklerini ifade etti.

‘Termal Turizmi Zirvesi’ toplantısının açılışına katılarak açıklamalarda bulunan TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Davut Günaydın, sağlık turizminin yeterince önemsenmediğini ifade ederek, dünya sağlık turizminde büyük bir pastanın bulunduğunu ve bu pastadan Türkiye’nin de payını alması gerektiğini ifade etti. Günaydın, Türkiye turizmini geliştirmek adına kim taşın altına elini koyarsa TÜRSAB’ın onun yanında yer alacağını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir