Ağbal’dan Taşeron İşçi Açıklaması

Çorum Ticaret ve Sanayiciler Odası’nın (ÇTSO) davetlisi olarak Çorum’a gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, gazetecilere gündeme dair açıklamalarda bulundu.

17 Haziran 2016 Cuma, 18:51
31802

Çorum Ticaret ve Sanayiciler Odası’nın (ÇTSO) davetlisi olarak memleketi Çorum’a gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın ilk durağı Çorum Valiliği oldu. Burada şeref defterini imzaladıktan sonra gazeteciler ile gündeme açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Ağbal, öncelikle geçtiğimiz günlerde meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybederek şehitlik mertebesine yükselen kahraman Türk askerlerimiz ailelerine baş salığı diledi. Açıklamaları sırasında bir gazetecinin taşeron iççilerin kadroya geçirilmesiyle alakalı sorduğu soruya Bakan Ağbal, çalışmaların tam sürat devam ettiğini ve 65. Dönem Hükümeti olarak taşeron olarak çalışan vatandaşlara yönelik seçim beyannamesinde bir çalışma yapacaklarını daha önce açıkladıklarını hatırlattı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ortak bir çalışma zemini hazırladıklarını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, bu doğrultuda hazırlanacak olan yeni taslağın bazı bakanlıklarla ve mahalli idarelerle uygulamanın içeriği ve şekli konusunda teknik detayları değerlendirdiklerini söyledi. Taşeron işçilerin beklentileri doğrultusunda bir çalışma yapıldığını belirten Ağbal, inşallah çalışmalarımız tamamlandığı zaman ülke ekonomisi adında da katkıda olacak bir çalışma olur dedi. Çalışmalarda sona gelindiğini belirten Bakan Ağbal, yakın zamanda Başbakan Binali Yıldırım tarafından bir açıklama yapılacağını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir