Almanya Savunma Bakanı İncirlik’e Gelecek

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, geçtiğimiz günlerde Bakanlık Müsteşarı Ralf Brauksiepe tarafından İncirlik üssüne ziyarette bulacağını açıklamıştı. Leyen bugün verdiği demeçte eğer Türkiye’den bu ziyarete izin çıkarsa bizzat kendisinin de geleceğini söyledi.

26 Haziran 2016 Pazar, 18:10
almanya-savunma-bakani-incirlik-e-geliyor

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, geçtiğimiz günlerde Bakanlık Müsteşarı Ralf Brauksiepe tarafından İncirlik üssüne ziyarette bulacağını açıklamıştı. Leyen bugün verdiği demeçte eğer Türkiye’den bu ziyarete izin çıkarsa bizzat kendisinin de geleceğini söyledi. Leyen yaptığı açıklamada ayrıca, Savunma Bakanlığı yönetiminin bu tip ziyaretleri gerçekleştirmesinin doğal olduğunu sonuçta bölgede faaliyet gösteren askerin Alman olduğunu ifade etti. Alman ordusunun parlamento askeri olduğu Türkiye’ye anlatacağını belirten Bakan Leyen, Alman askerlerinin, Türkiye’ye Suriye tarafından gelecek füze saldırılarından korumak amacıyla Patriot hava savunma sistemlerinin kurulması için mecliste onay veren kişiler olduğunu ve Türkiye’ye tereddütsüz gittiklerini açıkladı.

Türkiye ve Almanya’nın Ege Bölgesi’nde güzel işler yaptığına da değinen Savunma Bakanı Leyen, 2016 yılının ilk çeyreğinde kurulan Tornado’larn İncirlik’e götürüldüğünde büyük bir hoş görü ile karşılaştıklarını söyledi. Türkiye ve Almanya’nın dostluğunun uzun yıllara dayandığının altını çizen Bakan Leyen, bu dostluğa zeval getirmeyeceklerini söyledi. Bakan Leyen açıklamalarının devamında ise, Türkiye’ye gelerek Alman askerlerinin nasıl bir ortamda kaldığını yerinde görmek istediğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir