Apple CEO’su Tim Cook’dan Cevap Geldi!

Apple’ın düzenlediği Dünya Geliştiriciler Toplantısı Wwdc’den sonra, teknoloji uzmanlarının yaptığı olumsuz eleştirilere Apple CEO’su Tim Cook’dan cevap geldi.

18 Haziran 2016 Cumartesi, 23:54
apple

Apple geçtiğimiz günlerde her yıl geleneksel olarak düzenlediği Wwdc gecesine birçok sektör temsilcisini ve kullanıcılarını davet ederek müthiş bir organizasyona daha imza attı. Geçekleşen organizasyondan sonra gerek silikon vadisi yazarları gerek ise teknoloji uzmanları gecenin güzel bir atmosferde geçtiğini kabul etse de artık Apple’ın yeni ürünler noktasında bir heyecan yaratamadığının altını çizdiler. Aynı zamanda küresel anlamda mobil üretici firmalar arasında Apple’ın liderlik vasfını kaybettiğini belirten uzmanlar, şirket içinde bir mali krizin yaşandığını da kaleme aldılar.

Apple kanadından cevap ise gecikmedi, şirket CEO’su Tim Cook söylenilen bu iddiaların doğru olmadığını ve gerçeği yansıtmadığını belirtirken, Apple’ın 2016’nın ilk çeyreğinde yüzde 7,9’lık bir büyüme gerçekleştirdiğini, Avrupa Ülkeleri ve Doğu ülkeleri olmak üzere birçok yerde satış trendi yakaladığını ifade etti. Cook, şirket içerisinde çalışan yazılım uzmanlarına da sonuna kadar güvendiklerini belirtirken, Apple Store’de indirilen uygulama sayısının 150 milyara dayandığını vurguladı. Ekonomik ve mali açıdan da bir problemleri olmadığını ve belirten Cook, şirketlerinin geçen yılki cirolarının 90 milyar dolara ulaştığını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir