Apple Wwdc Krizi!

Küresel anlamda ürettiği teknolojiler ve yatırımlar ile ciddi manada sektörde yer edinen Apple’da artık işler eskisi gibi gitmiyor.

16 Haziran 2016 Perşembe, 00:40
apple

Apple geçtiğimiz günlerde ürünlerini, teknolojilerini ve yazılımlarını tanıttığı Wwdc konferansını düzenledi. Konferans şölen havasında bir ambiyans yakalamış ve tamamlamışken, Silikon Vadisi ve Reuters Gazetesi teknoloji uzmanı yazarlardan geceye tepkiler ve eleştiriler gelmeye başladı. Yazarlar Dünyanın küresel boyutta sektörel daralmalar yaşadığını ve teknoloji sektörünün de bu dalgalanmalardan etkilendiğini belirtirken artık Apple’nda bu olumsuz süreçte çizgisinden uzaklaştığını ifade ettiler.

Ayrıca Apple’ın artık sadece güncellemelerini ve uygulamalarını tanıtabildiğini belirten teknoloji uzmanları, bu süreçlerde firmanın kullanıcılarını şaşırtacak yeniliklere imza atamadığını daha kötüsü rakiplerini taklit etmeye başladığının altını çizdiler. Wwdc gecesinin dahi Samsung ve LG’nin düzenlediği lansman gecelerinin konseptinden alıntı olduğunu belirten uzmanlar, sektör devi Apple’ın yakın zamanda mali ve finans krizleri yaşayacağını ve marka değerinden uzaklaşacağını iddia ettiler.

Diğer taraftan Apple’ın uygulamalarında da yüzü gülmüyor, elde edilen istatistik ve analiz raporlarına göre büyük umutlar ile yenilenen Apple Music’in sadece 15 milyon kullanıcıya ulaşabildiği görülüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir