Atatürk Havalimanı’nda Patlama: 28 Ölü 60 Yaralı

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde DEAŞ mensupları tarafından hain bir saldırı düzenlendi. Saldırıda, 28 ölü 60 yaralı var.

29 Haziran 2016 Çarşamba, 10:06
saldırı

29 Temmuz 1985 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilen Atatürk Havalimanı’nın Dış Hatlar Terminali’nde DEAŞ mensupları tarafından hain bir saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere göre saldırı, dış hatla gidiş, dış hatlar geliş ve havalimanının otoparkı olmak üzere 3 ayrı bölgede 3 ayrı DEAŞ mensubu tarafından gerçekleştirildi. Havalimanı genelinde duyulan patlamanın ardından bölgede çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Saldırıyla ilgili ilk resmi açıklamaya göre, 28 kişinin hayatını kaybettiği ve 60 kişinin de yaralandığını belirtildi. Diğer yandan saldırından kısa süre sonra bölücü terör örgütü DEAŞ’ın saldırıyı milyonlarca aktif kullanıcısı olan Instagram üzerinden üstlendiği ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin, saldırın terör örgütü DEAŞ tarafından düzenlenmiş olduğunun üzerinde durulduğunu ve hain saldırıda 28 sivil vatandaşın hayatını kaybettiği, bunun yanı sırada 60 vatandaşın yaralandığını söyledi. Yaralıların bölgeye sevk edilen ambulanslar ile ilk müdahalesinin ardından çevre hastanelere kaldırıldığını ifade eden Vali Şahin, uçak seferlerinin akşam saat 20.00’a kadar askıya alındığını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir