Bakan Ağbal: “Finans Sektöründe Maliyetler Aşağı Çekilecek”

A Haber tarafından düzenlenen bir programa konuşmacı olarak katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal, finans sektörü üzerindeki maliyetlerin aşağıya çekilmesi için yeni düzenlemelerin getirildiğini ifade etti.

15 Haziran 2016 Çarşamba, 17:25
maliye-bakani-naci-agbal-siginmaci-konusunu-para-meselesi-olarak-gormuyoruz

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) tarafından kurulan yeni kabinde kendine Maliye Bakanı olarak yer bulan Naci Ağbal, A Haber kanalında düzenlenen bir programa katılarak açıklamalarda bulundu. Finans sektörü üzerindeki ağır maliyetlerin ve uygulama farklılıklarının ortadan kaldırılması adına yeni düzenlemelerin getirildiğini ifade eden Bakan Ağbal, Türkiye’yi bölgesel yönetim merkezlerinin aktif olarak faaliyet gösterdiği bir ülke haline getirmek istediklerini söyledi. Türkiye’de şirket kurulumları üzerinde bulunan ağır faturaların aşağıya çekileceğini de açıklayan Maliye Bakanı Ağbal, şirket kurulumunun kolaylaştırılacağını ifade etti.

Damga vergisinde kaynaklanan maliyetlerin minimize şekle indirilmesi için 65. Hükümet olarak çalışmalara hız kazandırdıklarını belirten Bakan Naci Ağbal, yeni hayata geçirilen düzenlemeler ile birlikte özel sektör üzerinde bulunan bu yükü hafifleteceklerine inandıklarını söyledi. Ağbal, yeni hazırlanan reform paketini önümüzdeki günlerde meclise göndereceklerini ifade ederek, sunulacak olan paketin TBMM tarafından çalışma takvimi içerisinde yasalaştırılacağını açıkladı. Diğer yandan karşılık çeke tekrardan hapis cezası gelecek yönünde ortaya atılan iddialar hakkında da açıklama yapan Bakan Ağbal, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bu konuyla ilgili çalışmaların olduğunu doğrularken, bu konuda Adalet Bakanlığı’nın da çalışmaları olduğunu söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir