Bakan Ağbal “Üretmek İsteyene Kapı Açık”

65. Dönem Hükümetinin Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ramazan Bayramı dolayısıyla geldiği memleketi Bayburt’ta gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

06 Temmuz 2016 Çarşamba, 16:09
aciklama

65. Dönem Hükümetinin Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ramazan Bayramı dolayısıyla geldiği memleketi Bayburt’ta basın mensuplarına gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin ana gündem maddeleri arasında yer alan terör olaylarına değinerek sözlerine başlayan Bakan Ağbal, Terörün dünyanın dört bir tarafında ne millet ne ülke tanıdığını ifade etti.

Terörün tüm insanlığa karşı işlenen bir suç olduğunun altını çizen Bakan Ağbal, terör örgütlerinin dini, inancı ve kutsalı olmadığını söyledi. Terör kelimesi ile İslam kelimesinin asla yan yana gelemeyeceğini ifade eden Bakan Ağbal, geçtiğimiz günlerde kutsal kent Medine’de meydana gelen terör saldırısını işaret ederek, terör örgütlerinin kutsal topraklarda dahi terör saldırısı düzlendiği için bu şer ocaklarının bir inancı bir kutsalı olmayacağını söyledi.

Diğer yandan yeni yürürlüğe giren Turkuaz Kart hakkında bilgi veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye’de yatırım ve üretim yapmak isteyen tüm bireylere kapının açık olduğunu söyledi. Bakanlar Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlardan bahseden Bakan Ağbal, Türkiye’ye gelip çalışmak isteyenlere çalışma ve oturma imkanları getirildiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir