Bakan Ağbal’dan Kritik Açıklama

65. Dönem Hükümetinin Maliye Bakanı Naci Ağbal, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

28 Haziran 2016 Salı, 20:48
naci_agbal

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Binali Yıldırım tarafından kurulan yeni kabinede kendine Maliye Bakanı olarak yer bulan Naci Ağbali, katılmış olduğunu Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gündeme dair kritik açıklamalarda bulundu. Yatırım Ortamının İyileştirilmesi amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı hakkında milletvekillerine bilgi veren Bakan Ağbal, varlık barışının üç defa yapıldığını ancak istenilen sonuçlarının alınamadığını ifade etti.

Varlık barışının tekrar düzenlenmesi ile birlikte ortadaki adaletsizliklerin de kalkacağını belirten Bakan Ağbal, düzenlemeden 31 Aralık 2016’ya kadar para, altın ve menkul kıymetlerini 65. Dönem Hükümeti tarafından belirlenen banka ve aracı kurumlara bildiren ve bunun yanı sıra, bu tarihe kadar varlıklarını diğer ülkelerden Türkiye’ye getirenlerin yaralanabileceğini söyledi.

Diğer yandan varlık barışına yönelik olarak bireylerin varlıklarını 1 yıl içerisinde Türkiye’ye getirmesi gerektiğini ifade eden Maliye Bakanı Ağbal, daha önceden bildirilen mal varlıklarının veya beyan edilen varlıkların 31 Aralık 2016 tarihine kadar getirilmezse bu tasarından yararlanamayacağını söyledi. Ayrıca Bakan Ağbal, beyan edilen paranın getirilmesi halinde vergi incelemesinin yapılmayacağını açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir