Bakan Akdağ; Bu Kararın Doğru Olduğuna İnanmıyorum!

65. Dönem Hükümetinin Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Moldova Sağlık Bakanı Ruxana Glavan ile birlikte bakanlıkta düzenlediği toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

24 Haziran 2016 Cuma, 16:25
akdağ

65. Dönem Hükümetinin Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Moldova Sağlık Bakanı Ruxana Glavan ile birlikte bakanlıkta düzenlediği toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Anayasa mahkemesi tarafından, özel hastanelerde çalışan öğretim üyesi hekimlere ek ödenek ve üniversite ödeneği yapılmayacağı yönünde çıkartılan yönetmelik hakkındaki düşüncelerini ifade eden Bakan Recep Akdağ, bu tip uygulamalara karşı olduğunu belirterek, Anayasa Mahkemesinin bu hususta verdiği kararın tamamıyla yanlış olduğunu söyledi. Hukuk ya da Anayasa Mahkemesi tarafından alınan kararların vatandaşların lehine olmaması gerektiğini belirten Bakan Akdağ, alınan karardan vatandaşlar kötü derecede etkileniyor ise sağlık hizmetine erişmesi bu açıdan sıkıntılı olacaksa eğer bu tip tasarılara ve kanunlara ‘doğru’ kelimesini kullanmayacağını söyledi.

Anayasa Mahkemesinin kararlarına her bireyin uymak zorunda olduğuna olduğunu hatırlatan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kararının politik açıdan yanlış olduğunu düşünsek dahi, o kararlara neticesinde uyulmak mecburiyetinde olunduğunu vurguladı. 65. Dönem Hükümeti olarak bu tip meseleleri masada görüştüklerini ifadelerine ekleyen Bakan Akdağ, vatandaşın artık sağlık hizmetine ulaşmak için sıkıntı çekmeyeceğini belirtti

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir