Bakan Akdağ Erzurum’da

65. Dönem Hükümetinin Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Erzurum’da basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

25 Haziran 2016 Cumartesi, 16:35
recep-akdag

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Dönem Hükümetinde kedine Sağlık Bakanı olarak yer bulan Recep Akdağ, çeşitli temaslarda bulunmaz üzere gittiği Erzurum’da AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Samimi bir havada geçen ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Akdağ, dün İngiltere hükümeti tarafından AB’den çıkmak için yapılan referanduma değinerek, İngiltere Başkanı Cameron’un iç siyasetine Türkiye’yi karıştırma basiretsizliğini gösterdiğini ifade etti. Referandum sonucunun Başkan Cameron içinde olumsuz sonuçlandığını belirten Bakan Akdağ, İngiltere halkı için çıkan sonucun etkilerinin önümüzdeki günlerde görüleceğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği’ne (AB) bakış açısının demokrasi, özgürlük ve ekonomi alanında gelişme olduğunu ifadelerine ekleyen Bakan Akdağ, bu hususta Türkiye’nin çalışmalarına devam ettiğini ancak, Avrupa Birliği’nin (AB) çifte standardı bırakarak artık samimi olması gerektiğini söyledi. Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye’yi AB’ye almamak için her gün yeni bir bahane ürettiğini ve bununda çok yanlış olduğunu belirten Sağlık Bakanı Akdağ, AB’nin İslamafobik düşüncelerden vazgeçmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir