Bakan Akdağ: “Sağlık Çalışanları Başımızın Üstündedir”

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

22 Haziran 2016 Çarşamba, 23:25
saglik-bakani

Adalet ve Kalınma Partisi (AKP) tarafından kurulan 65. Dönem Hükümetinin Sağlık Bakanı Recep Akdağ, katıldığını bir televizyon programında Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Sözlerine ilk olarak TSK tarafından başlatılan operasyonlarda hayatını kaybeden polis ve askerlerimize Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileyerek başlayan Bakan Akdağ, sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili bir çalışma başlatıldığını söyledi. 65. Dönem Hükümetinin göreve gelmesiyle birlikte sağlık alanında iyileştirilmelere gidildiğinin altını çizen Akdağ, sağlık çalışanlarının ek ödemeleri ve emeklilik hakları hakkında düzenlemelerin yapılmaya başladığını söyledi.

Sağlık sektöründe çalışanların özlük hakları ve gelirlerindeki düzensizliklerin ortadan kaldırılacağını ifade eden Bakan Akdağ, düzenlemeler ile birlikte sağlık çalışanlarının hak ettikleri ücretleri alacaklarını söyledi. Şuan ki içerisinde bulunduğumuz sistem içerisinde vatandaşları mağdur eden bir durumun varsa bunu ortadan kaldıracaklarını belirten Akdağ, yeni alınacak kararlarda Başbakan Binali Yıldırım ve bakanların fikirlerinin alınacağını söyledi. Sağlık bakanlığı meselelere hakim olduklarını belirten Bakan Akdağ, sağlık çalışanlarının başlarının üzerinde yeri olduğunun altını çizdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir