Bakan Avcı: “ Türkiye’de Turizmin Kalbi Antalya”

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, ‘Antalya Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na katılarak burada basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

26 Haziran 2016 Pazar, 11:15
nabi-avci

65. Dönem Hükümetinin göreve gelmesiyle birlikte kurulan yeni kabinede kendine Kültür ve Turizm Bakanı olarak yer bulan Nabi Avcı, ‘Antalya Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Avcı, pazarın genişletilmesi adına turizm temsilcileri ile birlikte fikir alıverişinde bulunduklarını söyledi. Türkiye’nin bu güne kadar bir kapanın içerisine sıkıştırılmak istendiğini vurgulayan Avcı, oysaki Türkiye’nin altyapısının bütün Avrupa ve dünya ülkelerine hizmet verebilecek kapasitede olduğunu belirterek, yeni dönemde Türkiye’nin olması gereken yere geleceğine inandığını ifade etti.

Türkiye’de turizmin kalbinin Antalya olduğuna vurgulayan Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, dolayısıyla ‘Antalya Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na katılan tüm temsilcilerin fikirlerinin önem arz ettiğini söyledi. Turizm temsilcilerinin 65. Dönem Hükümeti olarak alınan tedbirler hakkında değerlendirmede bulunduklarını ifade eden Bakan Avcı, yeni dönemde üzerinde duracakları en önemli konunun turizmin tekrar kalkınması olacağını açıkladı. Bakan Avcı ayrıca, turizm alanında yeniliklere ve iyileştirmelere gidilirken, temsilcilerin fikirlerinin alınacağının altını çizdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir