Bakan Bozdağ: “2019 Yılına Kadar Yerel ve Genel Seçim yok”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ta basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bozdağ, 2019 yılına kadar yerel ve genel seçimin olmayacağını söyledi.

09 Temmuz 2016 Cumartesi, 17:47
1264439_620x410

Yozgat Milletvekili ve Adalet ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı dolayısıyla bulunduğu Yozgat’ta basın mensuplarıyla bir araya geldi. İlk olarak basın mensuplarının geçmiş Ramazan Bayramını kutlayan Bakan Bozdağ, son günlerde Türkiye’nin ana gündem maddelerinden bir tanesi haline gelen erken seçim iddiaları hususunda açıklamada bulundu. 2019 yılına kadar yerel ve genel seçimin olmayacağını ifade eden Bakan Bozdağ, seçimsiz bir dönem siyaseti için, önlerinde uzun bir sürenin olduğunu söyledi. Türkiye’nin istikrarlı ilerleyişinin devam ettiğini belirten Bakan Bozdağ, Türkiye’nin yanı başında bulunan Suriye’deki iç savaş ve Irak’taki kargaşalar ve Türkiye’deki aktif terör sorunlarına rağmen ülkenin her alanda büyüdüğünü ifade etti.

Türkiye’nin artık yatırım ve ihracat ülkesi konumuna geldiğinin altını çizen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’nin hem Avrupa hem de Dünya ülkeleri tarafından parmakla gösterilen bir konuma olduğunu belirtti. Ayıca Bakan Bozdağ, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından ülke genelinde yürütülen terör örgütleriyle mücadelenin, son teröristin silahını bırakacağı güne kadar devam edeceğinin altını çizdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir