Bakan Çavuşoğlu: “OHAL Demokrasiye ve Özgürlüğe Aykırı Değildir”

65. Dönem Hükümetinin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) sonrası yaptığı açıklamada, MKG tarafından alınan OHAL’i değerlendirdi.

21 Temmuz 2016 Perşembe, 11:41
cats

65. Dönem Hükümetinin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) sonrası yaptığı açıklamada, MKG tarafından alınan OHAL’i değerlendirdi. OHAL ilan edilmesinin vatandaşlar üzerinde bir etkisinin olmadığını ve herhangi bir kısıtlamanın OHAL’in içerisinde bulunmadığını dile getiren Bakan Çavuşoğlu, OHAL’in kesinlikle demokrasiye, hukuka ve özgürlüğü aykırı bir durum içermediğini aksine olağanüstü halde demokrasi, hukuk ve özgürlüğün korumasına yönelik bir güvenlik alındığını ifade etti. OHAL sadece Türkiye’de hayata geçirilen bir kanun olmadığını Avrupa ve dünya ülkelerinde bu kanunun bir tehdit ile karşı karşıya kalındığında tereddütsüz kullanıldığını belirten Bakan Çavuşoğlu, OHAL’İn Türkiye’nin güvenliği ve demokrasinin güvence altına alınmasına yönelik bir karar olduğunu ifade etti. Ayrıca Bakan Çavuşoğlu, OHAL sayesinde hükümetin, vatandaşların özgürlüklerini güvence altına alarak oluşabilecek olan tehditleri rahat bir şekilde bertaraf edeceğini söyledi.

VATANDAŞLAR MEYDANI BOŞ BIRAKMASIN

Vatandaşların meydanları boş bırakmaması gerektiğini ifade eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tehlikenin henüz geçmediğini ve vatandaşların demokrasi nöbetine devam etmesinin Türkiye için oluşabilecek yeni tehditlerin önüne geçilmesini sağlayacağını açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir