Bakan Çavuşoğlu’ndan İncirlik Açıklaması

65. Dönem Hükümetinin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, son günlerde ülke gündemini meşgul eden, ‘Rus uçakları İncirlik Üssü’ne alınacak’ iddialarına cevap verdi.

04 Temmuz 2016 Pazartesi, 16:26
cavusoglu-incirlik-i-rusya

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) tarafından kurulan 65. Dönem Hükümetinde kendine Dışişleri Bakanı olarak yer bulan Mevlüt Çavuşoğlu, TRT 1 Haber’e gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in telefon görüşmesinin ardından her iki ülke arasında başlayan normalleşme süreci ve bunun yanı sıra, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la Rusya’nın Soçi kentindeki görüşmesi hakkında bilgi veren Bakan Çavuşoğlu, Türkiye ile Rusya ortaklığı altında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi düzenlenmesi için mevkidaşı Lavrov’la görüştüklerini ve bu husus için çalışmaların yakın zamanda başlatılması için karar aldıklarını söyledi.

DEAŞ işe mücadele konusunda Türkiye’nin Rusya ile birlikte işbirliği yapmaya hazır olduğunu ifade eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, DEAŞ terör örgütü ile mücadele konusunda Türkiye’nin diğer tüm ülkeler ile işbirliği yapabileceğini söyledi. Diğer yandan Bakan Çavuşoğlu, birkaç gündür ülke gündemini meşgul eden, ‘Rus uçakları İncirlik Üssü’ne alınacak’ iddialarına cevap olarak, İncirlik Üssü’nün kullanımıyla ilgili henüz resmi bir görüşmenin yapılmadığının altını çizdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir