Bakan Çelik Bursa’da

65. Dönem Hükümetinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, çeşitli temeslarda bulunmak üzere geldiği Bursa’da basın mensuplarına gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

03 Temmuz 2016 Pazar, 17:31
bakan-celik-bursa

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Binali Yıldırım tarafından kurulan yeni kabinede kendine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak yer bulan Faruk Çelik, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Bursa’da İznik Batum Kültür Derneği tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Samimi bir havada geçen iftar yemeğinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Çelik, Bursa’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, Bursa’ya ilk gelişinin olmadığını ve son gelişinin de olmayacağını söyledi.

Açıklamaları esnasında son günlerde artan terör olaylarına da değinen Bakan Çelik, kalleşliğe devam eden terör örgütlerinin yaptıklarının hesabını adalet önünde vereceğini söyledi. Terör konusunda 65. Dönem Hükümeti olarak taviz verilmeyeceğinin altını çizen Çelik, son teröristin silahını bırakacağı güne kadar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından operasyonların ülke genelinde yürütüleceğini açıkladı.

Yeni kabinenin göreve gelmesiyle birlikte Ekonomi alanında bir çok yeniliklere gidildiğini ve şuan için gidişatın olumlu yönde olduğunu belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, hem Avrupa hem de dünya ülkeleri tarafından örnek alınacak bir rakama gelindiğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir