Bakan Eroğlu: “Türkiye Onların Duası İle Büyüdü”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Suriyeli mültecilerin Türkiye’ye gelişinden sonraki süreçte ülkenin büyüdüğünü söyledi.

08 Temmuz 2016 Cuma, 21:18

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Orman ve Su İşleri Müdürü olan Veysel Eroğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla geldiği memleketi Afyonkarahisar’da basın mensupları ile bir araya geldi. Bakan Eroğlu basın mensuplarının Ramazan Bayramını kutladıktan sonra yaptığı açıklamada, ülkesindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeli mültecilere verilecek olan vatandaşlık hususunda, devletin seçici olacağını söyledi. Devlet tarafından yapılacak olan incelemelerde kriterlere uygun olmayanların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına alınmayacağının altını çizen Bakan Veysel Eroğlu, her ayrıntının devlet tarafından en ince ayrıntısına kadar inceleneceğini ifade etti.

Avrupa ülkelerinin atik davrandığını ve ülkelerinde eğitimini tamamlayanları kaptığını belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin şuanda ortalama 3 milyon Suriyeli insana ev sahipliği yaptığını söyledi. Avrupa ülkeleri tarafından Türkiye’ye Suriyeli insanlara harcadığı hasılattan dolayı ödeme yapılacağının vadinin verildiğini ancak herhangi bir paranın yatırılmadığını ifade eden Bakan Eroğlu, Avrupa ülkelerinin uyanık davrandığını belirtti. Ayrıca Bakan Eroğlu, Türkiye’nin Suriyeli insanlar tarafından okunan dualar ile yüze 5 büyüdüğünü söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir