Bakan Işık: “Gülen, En Kısa Zamanda İade Edilsin”

65. Dönem Hükümetinin Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ile yaptığı telefon görüşmesinde, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i en kısa zamanda Türkiye’ye iade edin dediği öğrenildi.

21 Temmuz 2016 Perşembe, 09:57
bakan-fikri-isik-abd-savunma-bakani-ile-gorustu

15 Mart 2016 Cuma günü Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) tarafından darbe girişiminde bulunmasının ardından 65. Dönem Hükümetinde elebaşı Fethullah Gülen’in iadesi için çalışmaların hızlandırıldığı öğrenildi. Hükümete en yakın medya kuruluşu olan AA’nın muhabirlerinden alınan bilgiler göre, Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Savunma Bakanı Ashton Carter ile telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi. Görüşmede, Bakan Işık’ın Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisine sızmayı başarmış bir grup FETÖ mensubunun Türkiye’nin anayasal düzenine, halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı’na ve hükümete karşı darbe girişiminde bulunduğunu ve milletin hür iradesi sayesinde başarısızlığa uğratıldığını ifade ettiği belirtildi.

DAHA FAZLA MÜSAMAHA TANINMASIN

65. Dönem Hükümetinin Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Bakan Carter ile olan görüşmesinde ayrıca, FETÖ’nün elebaşı Fethullah Gülen’e ABD tarafından daha fazla müsamaha  tanınmamasını istediği öğrenildi. Elebaşı Gülen’in en kısa sürede Türkiye’ye teslim edilmesi gerektiğini dile getiren Bakan Işık, Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sına el uzatan terör örgütü elbaşının artık teslim edilmesinin şart olduğunu ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir