Bakan Işık: “Terör Örgütüne Ölümcül Darbe İndirildi”

65. Dönem Hükümetinin kurulmasıyla birlikte kendine yeni kabinede Milli Savunma Bakanı olarak yer bulunan Fikri Işık, AK Parti İl Başkanlığı’nca düzenlenen iftar programına katılarak burada basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu.

25 Haziran 2016 Cumartesi, 05:07
bakan

65. Dönem Hükümetinin kurulmasıyla birlikte kendine yeni kabinede Milli Savunma Bakanı olarak yer bulunan Fikri Işık, AK Parti İl Başkanlığı’nca düzenlenen iftar programına katılarak burada basın mensuplarına gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak sözlerine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Doğu ve Güneydoğu’da başlatılan terör örgütü PKK ile mücadele kapsamında şehitlik mertebesine yükselen asker ve polislerimiz için Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileyerek başlayan Bakan Işık, terörle mücadele konusunda kararlılık mesajı verdi.

65. Dönem Hükümetinin göreve gelmesiyle birlikte terörle mücadele sürecinde elde edilmemiş başarıların elde edilmeye başladığını ifade eden Milli Savunma Bakanı Işık, Terör örgütüne TSK tarafından ölümcül darbenin indirildiğini söyledi. Terör örgütünü yıprattıklarını ve kımıldayamaz hale getirdiklerini belirten Bakan Işık, artık terör örgütlerinin Türkiye’de eylem yapamaz hale geldiğini belirtti. Operasyonların bölgede devam edeceğini ve güvenlik güçlerinin son teröristin silahını bırakana kadar geri çekilmeyeceğini ifade eden Bakan Fikri Işık, terör örgütüne finansman destek sağlayan kişilerinde yaptıklarının hesabını vereceğini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir