Bakan Lavrov: “Rusya Bölgede İstenmiyor”

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavtov tarafından yapılan basın açıklamasında, Rusya’nın Avrupa kıtasından dışlandığını ifade edildi.

14 Temmuz 2016 Perşembe, 00:04
5786837a4020228cd411db54

Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) ve Rusya arasında geçen görüşmelerin ardından basın toplantısı düzenleyen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ikili görüşmenin detaylarını kamuoyuna paylaştı. NATO ile Rusya arasında, Afganistan’daki NATO güçlerinin terör örgütü IŞİD ile mücadele hususunda yaptığı anlaşmanın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından durdurulmadığını ifade eden Bakan Sergey Lavrov, NATO’nun NATO-Rusya Konseyi toplantısını yapmak istediğini ve ikili görüşmelerin ardından Rusya’nın toplantıyı tereddütsüz kabul ettiğini ifade etti.

Rusya’nın tarihinde hiçbir görüşmeden kaçmadığını ve davet edilen her yere iştirak ettiğini ifade eden Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ancak NATO’nun Rusya’yı dışlama politikası izlediğini ve bu siyasetin değişmesinin zamanın geldiğini belirtti.

TÜRKİYE İLE BUZLAR ERİYO

Basın muhabirleri tarafından, Türkiye ile varılan mutabakatın ardından ikili ilişkilerin düzelme sürecinin ne yönde izlediğinin sorulması üzeri açıklamada bulunan Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye’nin bölgede önemli bir müttefik olduğunu ve varılan mutabakatın ardından iki ülke arasındaki buzların erimeye başladığını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir