Bakan Özlü’den Başkanlık Sistemi Değerlendirmesi

65. Dönem Hükümetinin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Düzce’de basın mensuplarına gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

03 Temmuz 2016 Pazar, 20:56
faruk-ozluu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Binali Yıldırım tarafından kurulan yeni kabinede kendine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak yer bulan Faruk Özlü çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Düzce’de Düzce Valisi Ali Fidan ve ilçe Belediye Başkanları tarafından şehrin girişinde karşılandı. Bakan Özlü ildeki temaslarının ardından Çilimli Belediyesi tarafından ilçede verilen iftar programına katıldı.

Samimi bir havada geçen iftar yemeğinin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Özlü, Terör örgütleri tarafından Ramazan ayında düzenlenen saldırılara değinerek, şer ocaklarının mübarek ay demeden saldırılarına devam ettiğini ancak bu yaptıklarının hesabını adalet önünde vereceklerini söyledi. Terör konusunda taviz verilmeyeceğinin altını çizen Bakan Özlü, 65. Dönem Hükümeti olarak terör konusunda net olduklarını ve son teröristinde silahını bırakacağı günde kadar TSK tarafından operasyonların devam edeceğini söyledi.

Türkiye’nin 2023 hedefine sağlam adımlar ile ilerleyeceğine değinen Bakan Özlü, Türkiye’nin daha güçlü bir demokrasiye sahip olması için ‘Başkanlık Sistemi’nin şart olduğunu söyledi. Başkanlık sistemi ile birlikte daha etkin ve modern bir demokrasiye geçileceğinin altını çizen Bakan Özlü, başkanlık sistemi hakkında vatandaşların daha da bilinçlendirileceğini ifade etti. Ayıca Bakan Özlü, yeni kabine ile birlikte herkesin işi, aşı ve ekmeği büyüyecek dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir