Bakan Soylu, Türkiye Rusya İlişkilerini Değerlendirdi

65. Dönem Hükümetinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesini değerlendirdi.

08 Temmuz 2016 Cuma, 15:52
suleyman-soylu

65. Dönem Hükümetinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesini değerlendirdi. Rus Federasyonu Hava Kuvvetlerine ait Sukhoi Su-24M tipi savaş uçağın Türkiye hava sahasını ihlale etmesi ve bunun üzerine Türk Hava Kuvvetleri tarafından düşürülmesinden sonra başlayan iki ülke arasındaki krizin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i telefon ile araması ve bu süreden sonra başlayan iyileşme döneminin Ramazan Bayramı öncesine denk gelmesinin hem ekonomik hem de psikolojik olarak Türkiye’ye çok önemli bir katma değer sağladığını ifade eden Bakan Soylu, ekonomik açıdan ikili ilişkilerin normalleşmesinin Rusya tarafına da faydası olduğunu çünkü, ikili ilişkilerin sadece Türkiye’ye katma değer sağlayan bir boyutu olmadığını belirtti.

Türkiye ile Rusya’nın normalleşme sürecinin tüm coğrafyaya faydasını olduğunun altını çizen Bana Soylu, ilişkilerin düzelmesinin diğer Avrupa ve dünya ülkelerine artı değer kattığını ifade etti. Ayrıca Bakan Soylu, Türkiye’nin geleceğe rahat bakabilen ve bu doğrultuda yatırım yapan bir ülke olduğunu söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir