Bakan Süleyman Soylu, “Kıdem Tazminatı Sorunu Çözülüyor”

İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen İSKİF 2016 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı’na katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kıdem tazminatı konusunun çözülmeye başladığını söyledi.

14 Haziran 2016 Salı, 21:37
suleyman-soylu

Özel sektörde çalışan milyonlarca işçinin çeşitli sebeplerden dolayı işlerinden ayrıldıktan sonra, işveren tarafından 4857 sayılı İş Kanunu gereğince ödemekte zorunlu olduğu tazminat ve kıdem tazminatı konusunda yeni kararların alınacağını bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu açıkladı. İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında İSKİF 2016 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı’na katılan Bakan Soylu, 65. Hükümet’in kurulmasın ardından kıdem tazminatının kararlığı konusunda net olduklarını ifade etti.

Düzenlenen Fuar’ın açılışında konuşan Bakan Süleyman Soylu, Türkiye’de özel sektörlerde çalışan vatandaşlarımızın yüzde 86’sının kıdem tazminatını alamadığını belirtti. Kıdem tazminatı konusunun çözüme ulaşması için bakanlık olarak büyük bir mesai harcadıklarını ve önemli görüşmeleri sağladıklarını ifade eden Bakan Soylu, çok kısa süre sonra yeni alınan kararların tüm halkımıza kamuoyu yoluyla duyuracağız şekilde konuştu. Yükümlülük olarak dünyada kıdem tazminatının en yüksek olduğu ülkenin Türkiye olduğunu söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bu durumun iş gücü piyasasını katı bir hale getirdiğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir