Bakan Tüfenkçi’den Esnafa Bayram Müjdesi

65. Dönem Hükümetinin Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkçi, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından düzenlenen iftar programına katılarak burada basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

25 Haziran 2016 Cumartesi, 11:30
gümrük-bakani

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Dönem Hükümetinde kendine Gümrük Bakanı olarak yer bulan Bülent Tüfenkçi, Bülent Tüfenkçi,  Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından düzenlenen iftar programına katılarak burada basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Sözlerine ilk olarak Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütü PKK ile mücadele kapsamında başlatılan operasyonlarda şehitlik mertebesine yükselen asker ve polislerimiz için Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileyerek başlayan Bakan Tüfenkçi, terör konusunda 65. Dönem Hükümetinin taviz vermeyeceğini açıkladı.

Başta Hakkari ve Şırnak olmak üzere terör örgütü mensupları tarafından açılan hendekler nedeniyle kepenk kapatmak zorunda kalan on binlerce esnaf için düşünülen destek paketi hakkında bilgi veren Gümrük Bakanı Tüfenkçi, operasyonlar nedeniyle kepenk kapatan esnafın kredi faizlerinin Ramazan Bayramı öncesi silineceğinin müjdesini verdi. Evlerini ve işyerlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlara sahip çıkılacağının altını çizen Bakan Tüfenkçi, hendeklerin tamamen temizleneceğinin de sözünü verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir