Bakan Yılmaz: “Kökü Bir Mücadele Verilmesi Gerekiyor”

Başkan Yarımcısı Cevdet Yılmaz, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında gündeme dair merak edilen sorulara yanıt verdi. Yılmaz, MGK topladığını ve görüşülen maddeler arasında OHAL’in de bulunduğunu belirterek, gerek görülmesi halinde MGK’nın OHAL ilan edebileceğini söyledi.

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 18:50
578f7cd667b0a92b44b4214b

Başkan Yarımcısı Cevdet Yılmaz, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında gündeme dair merak edilen sorulara yanıt verdi. Yılmaz, MGK  topladığını ve görüşülen maddeler arasında OHAL’in de bulunduğunu belirterek, gerek görülmesi halinde MGK’nın OHAL ilan edebileceğini söyledi. Halkın sokakları boş bırakmaması gerektiğini ve FETÖ’cülerin ikinci bir saldırıya kalkışabileceğini ifade eden Başkan Yarımcısı Yılmaz, bu süreci vatandaşların bir siyasi anlayış olarak algılamaması gerektiğini ve AKP, CHP, MHP ve diğer partilere mensup insanların ayrım yapmayarak dışarda olması gerektiğini belirtti. FETÖ’cülerin yıllar içerisinde yapılanarak devlet içerisinde devlet kurmaya kalkıştığını ve bu yapılanmanın uzun bir geçmişi olduğunu ifade eden Başkan Yarımcısı Yılmaz, hükümet ve millet olarak köklü bir mücadelenin verilerek FETÖ’cülerin devlet kurumlarından tamamen temizleneceğini söyledi.

Darbe girişiminin ardından ekonominin zarar görmediğini ve istikrarlı ilerleyişin devam ettiğini belirten Başkan Yarımcısı Yılmaz makro ekonomik temellerin devam ettiğini ve istihdamın genişlediğini ifade etti. Ayrıca Başkan Yarımcısı Yılmaz, kısa süre sonra bu mücadelenin biteceğini ve Türk milletinin bu badireyi de atlatacağını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir