Bakan Yılmaz: “Terörü Yenmek Eğitimle Mümkündür”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla geldiği memleketi Sivas’ta basın mensupları ile bir araya geldi.

07 Temmuz 2016 Perşembe, 21:16
1244059_620x410

65. Dönem Hükümetinin Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Ramazan Bayramı dolayısıyla memleketi Sivas’a geldi. Burada partisinin İl Başkanlığı tarafından Sivas Kalesi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Bakan Yılmaz burada basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu. İlk olarak sözlerine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütü PKK ile mücadele kapsamında ülke genelinde başlatılan operasyonlarda hayatını kaybeden polis ve askerlerimize Allah’tan rahmet kederli ailesine ve Türk milletine başsağlığı dileyerek başlayan Bakan Yılmaz, Gazilerimize de uzun ve hayırlı ömür dileklerinde bulundu. Terör örgütü ile mücadelede kararlılık mesajı veren Bakan Yılmaz, son teröristin silahını bırakacağı güne kadar operasyonların ülke genelinde devam edeceğini açıkladı.

Terörün eğitim ile yenilebileceği hususuna değinen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, vatandaşların artık yeterince terör konusunda bilinçlendirildiğini belirterek, eğitim alanında birçok yeniliğe gidildiğini ve eğitim sistemi sisteminde gidilen iyileştirilmeler sayesinde vatandaşların daha çok bilinçlendiğinin altını çizdi.. Bakan Yılmaz konuşmalarının ardından bayramlaşma törenine iştirak eden vatandaşlar ve protokol üyeleri yakından sohbet ederek bayramlaştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir