Bakan Yılmaz’dan Eğitim Sistemi Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Muş’ta basın mensuplarına eğitim sistemine getirilecek olan yeniliklerle ilgili açıklama yaptı.

02 Temmuz 2016 Cumartesi, 15:10
1244059_620x410

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın yerine 65. Dönem Hükümeti’nde Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilen İsmet Yılmaz, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Muş’ta partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programını katıldı. Samimi bir havada geçen iftar programının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunana Bakan Yılmaz, eğitim sistemi üzerinde yeni kabine olarak bazı değişiklilere gideceklerini söyledi. Türkiye’nin iyi bir eğitim sistemine sahip olması gerektiğinin altını çizen Bakan Yılmaz, bakanlık olarak bir proje hazırladıklarına değinerek, öğretim görevlileri için strateji belgesi hazırladıklarını açıkladı.

Hazırlanan strateji belgesi ile eğitim alanında bir çok iyileştirmelere gidileceğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, projenin yeni dönemde eğitim alanında ki yol haritası olacağını belirtti. Proje ile eğitimde verimliliğin artacağının altını çizen Bakan Yılmaz, eğitim müfredatını sadeleştirmek istediklerini ve buna bağlı olarak da öncelikli hedeflerinin eğitimde kalite olduğunu ifade etti. Ayrıca Bakan Yılmaz, eğitim ile istihdam alanında bağlantılı olacağını basın mensuplarına açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir