Bakan Zeybekçi Denizli’de

65.Dönem Hükümetin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Denizli’de basın mensuplarına Türkiye gündemine dair açıklamalarda bulundu.

20 Haziran 2016 Pazartesi, 13:57
o

65.Dönem Hükümetin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Denizli’nin Tavas ilçesinde basın mensuplarına Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Sözlerine ilk olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından ilk olarak 29 Nisan 1920 tarihinde Hiyanet-i Vataniye adıyla çıkarılan ancak, 12 Nisan 1991 tarihinde yapılan meclis oylaması neticesinde Terörle Mücadele Kanunu olarak değiştirilip yürürlüğe koyulan 3713 Sayılı Kanun’un 313’üncü maddesi olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı silahlı isyan faaliyetinde bulunduğu tespit edilen ve aynı kanunun ikinci maddesine göre terör suçlusu sayılan şahısların, etkisiz hale getirilerek kamu güvenliğinin yeniden tesis edilmesi için yaptırım gücünü Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’ndan alan ve Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) ardından Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü’nün (NATO) en büyük 2’nci ordusu olma özelliğini elinde bulunduran Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından düzenlenen operasyonlarda şehitlik mertebesine ulaşan kahraman Türk polislerimiz ve Askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine de başsağlığı dileyerek başladı.

Türkiye ve dünyanın çok hassas bir evreden geçtiğini belirten Ekonomi Bakanı Zeybekçi, artık bazı ülkelerin açıkça dişlerini gösterdiği ve bu sebepten ötürü gizli saklı işlerin yapılmadığını terörist faaliyetleri maaşları olarak kullanarak perde arkasına geçme ihtiyacı bile hissetmediklerini ifade etti. Türkiye üzerinde terörist faaliyetlerin arttığına değinen Bakan Zeybekçi, 65. Dönem Hükümeti olarak terör konusunda taviz vermeyeceklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir