Bakan Zeybekçi “İsrail Bölgede Önemli Yere Sahip”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, tarafından kurulan 65. Dönem Hükümetinde kendine Ekonomi Bakanı olarak yer bulan Nihat Zeybekçi, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

27 Haziran 2016 Pazartesi, 18:36
25699814

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, tarafından kurulan 65. Dönem Hükümetinde kendine Ekonomi Bakanı olarak yer bulan Nihat Zeybekçi, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Denizli’de AK Denizli İl Başkanlığı temsilcileri tarafından karşılandı. Ardından Denizli Valisi’ni ziyaret eden Bakan Zeybekçi burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bakan Zeybekçi, İsrail’in bölgede önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, Türkiye’nin menfaatlerinin en üst düzeye çıkartılması halinde ilişkilerin düzeltilmesinde sakınca görmediklerini söyledi. Ekonomik alanda ve ticari ilişkilerde İsrail ile büyük işlerin altına imza atılacağının vurgusunu yapan Bakan Zeybekçi, yarın imzalanacak olan mutabakatın ardından ikili ilişkilerin süratle düzeltileceğini söyledi.

İkili ilişkilerin düzeltilmesi halinde başlayacak olacak ticaretin Türkiye ile İsrail hükümetinin ekonomi değerlerini yükselteceğini ifade eden Bakan Zeybekçi, önümüzdeki sürecin sadece bu iki ülke için değil tüm dünya ülkeleri için önemli olduğunu ifade etti. Diğer yandan hükümete yakın medya organlarından alınan bilgilere göre önümüzdeki günlerde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ında Denizli’ye ziyarette bulunacağı öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir