Bakan Zeybekçi, İsrail Konusunda Net Konuştu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi temaslarda bulunmak üzere gittiği Denizli’de basın mensuplarına açıklamada bulundu. Zeybekçi, Türkiye ile İsrail arasındaki temasların, bu hafta sonu sonuçlanacağını söyledi.

26 Haziran 2016 Pazar, 13:53
252405

65. Dönem Hükümetinin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, temaslarda bulunmak üzere gittiği Denizli’de Belediye Başkanı Mustafa Akçay ve Ak Parti İlçe Başkanlığı temsilcilerini yerinde ziyaret etti. Düzenlenen ziyaretlerin ardından basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulunan Bakan Zeybekçi, Mavi Marmara saldırısı sonrası bozulan Türkiye ile İsrail ilişkilerine değinerek, bu hafta sonu Türkiye’nin istediği yönde bir sonuç çıkacağına inandığını söyledi. 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından koyulan, ‘Özür dilenecek, tazminat ve Gazze’nin insani ihtiyaçlarının karşılanması, garanti edilmesi’ hususuna değinen Bakan Zeybekçi, İsrail’in bu konu üzerinde yeterince düşündüğünü ve bu hafta sonu mantıklı olan kararı vereceğini belirtti.

İsrail’in Türkiye için ekonomik ve askeri acıdan önemli bir müttefik olduğunu ifade eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye’nin menfaatlerinin en üst seviyelerde olması kaydıyla, İsrail ile işbirliği yapılacağını vurguladı. Bu hafta sonu iyi bir sonuç alınacağı hususuna değinen Bakan Zeybekçi, artık Türkiye için olumlu adımların atılma vaktinin geldiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir