Bakan Zeybekçi: “Türkiye Büyümeye Devam Ediyor”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, G20 Ticaret Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Çin’de basın mensupları ile bir araya geldi.

10 Temmuz 2016 Pazar, 04:54
1468091704278

Denizli Milletvekili ve 65 Dönem Hükümetinin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, G20 Ticaret Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Çin’de basın mensupları ile bir araya geldi. Türkiye’nin her geçen gün büyümeye devam ettiğini ifade eden Bakan Zeybekçi, 2015 yılında yüzde 4 ve 2016 yılının ilk çeyreğinde yüzde 4.8 oranında büyüme kaydedildiğini söyledi. Türkiye’nin bu büyümeye rağmen küresel ticaret alanında geri kaldığını belirten Bakan Nihat Zeybekçi, Türkiye’de yatırımcıları kapsayan iyileştirmelerin Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan teşvik paketinin içerisinde bulundurulduğunu açıkladı. Ayrıca Bakan Zeybekçi, Türkiye’ye dönüşünün ardından bir basın toplantısı düzenleyeceğini ve ‘Ekonomik Teşvik Paketi’nin içeriği hakkında gerekli bilgileri vereceğini söyledi.

Rusya Hava Kuvvetlerine ait savaş uçağının Türkiye sularında Türk Hava Kuvvetleri tarafından düşürülmesi ve bunun ardı sırada iki ülke arsında başlayan krizin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında geçen telefon görüşmesiyle birliklte ortadan kalkmasının arından Rusya  Ekonomik Kalkınma Bakan Birinci Yardımcısı Alexey Likhachev ile yakından bağ kurduğunu ifade eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi iki ülke arasındaki ticaretin geliştirileceğini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir