Bakan Zeybekçi: “Türkiye Ekonomisi Rahat Olsun”

65. Dönem Hükümetinin Maliye Bakanı Nihat Zeybekçi, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) yönetim kurulu üyelerini makamında kabul ederek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

18 Haziran 2016 Cumartesi, 17:24
492

65. Dönem Hükümetinin Maliye Bakanı Nihat Zeybekçi, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) yönetim kurulu üyelerini makamında kabul ederek basın mensuplarına gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye ekonomisinin her geçen gün geliştiğini ve vatandaşların rahat olması gerektiğini vurgulan Bakan Zeybekçi, Faizle ilgili her geçen gün olumlu neticelerin alındığını ve şuan için ekonomi alanında herhangi bir olumsuz etkinin olmadığının altını çizdi. Türkiye ekonomisinin daha ilerlere gitmesi için 65. Dönem Hükümeti olarak tüm tedbirlerin alındığını belirten Bakan Zeybekçi, istikrarlı ilerleyişin devam edeceğini vurguladı.

Türkiye ekonomisinin küresel alanda AB ve Gümrük Birliği’ne bağlı olduğunu hatırlatan Maliye Bakanı Nihat Zeybekçi, FED tarafından alınacak olan yeni kararlardan Türkiye’nin etkileneceğine yönelik bir düşüncelerinin olmadığını belirten Bakan Ağbal, Türkye’nin FED’in kararlarından ziyade Avrupa Merkez Bankası’nın alacağı kararlardan etkilenebileceğini ifade etti. Bakan Ağbal’ın konuşmalarından sonra kısa bir açıklama yapan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, Eximbank’ın Ekonomi Bakanlığı’na bağlanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, sanayicilerin önünün açılması için hükümet tarafından verilen teşvik sisteminin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir