Bakan Zeybekçi’den Eximbank Değerlendirmesi

65. Dönem Hükümetin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, EMD Başkanı Turgay Türker’i bakanlıkta kabul ederek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

19 Haziran 2016 Pazar, 12:54
bakan-zeybekci

65. Dönem Hükümetin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Ekonomi Muhabirliği Derneği (EMD) Başkanı Turgay Türker’i bakanlıkta kabul ederek Eximbank’ın Ekonomi Bakanlığı’na bağlanmasını değerlendirdi. Sözlerine ilk olarak Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından ülke genelinde başlatılan terör örgütü PKK mensuplarıyla mücadele kapsamında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı dileyerek başlayan Bakan Zeybekçi, Türkiye olarak her anlamda zor bir dönemden geçildiğini ve küresel ekonomi anlamında 2008 yılının ilk üç ayında başlayan zor sürecin hala devam ettiği mesajını verdi. ABD ekonomisinin iyi bir performans sergilemesine rağmen küresel anlamda dünya ekonomisinin zor günler geçirdiği için bu performansında olumsuz etkileneceğine inandığını söyledi. Bakan Zeybekçi, dünya ülkelerinin küresel ekonomi üzerindeki sorunların üzerinde yoğunlaşması gerektiğini ve ancak bu sorunların bu şekilde çözüle bileceğini söyledi.

65. Dönem Hükümetinin göreve geldiği ilk günden bu yana küresel ekonomi ve Türkiye ekonomisi alanında bir çok değişimin olduğunu belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye’nin ekonomisi demek dünyanın ekonomisi demek dedi. Eximbank’ın Ekonomi Bankasına bağlanması hakkın Bakan Zeybekçi, olması gereken yere bağlı artık dedi. Diğer yandan hükümete yakınlığı ile bilinen bazı yayın organlarından alınan bilgilere göre, önümüzdeki günlerde Maliye Bakanı Naci Ağbal’ında Ekonomi Muhabirliği Derneği (EMD) Başkanı Turgay Türker’i makamında kabul edeceği öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir