Bakan Zeybekçi’den Vatandaşlık Açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Denizli’nin Tavas ilçesinde basın mensuplarına, Suriyeli mültecilere verilecek olan vatandaşlık konusunda açıklama yaptı.

05 Temmuz 2016 Salı, 19:08
zeybekci

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Denizli’nin Tavas ilçesinde bayram namazı sonrası basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada Türkiye’nin ana gündem maddelerinden bir tanesi olan Suriyeli mültecilere verilecek olan vatandaşlık konusu hakkında açıklama yapan Bakan Zeybekçi, Türkiye’de yatırım yapan ve geleceğini burada planlayan, Türkiye’nin geleceğine ortak olmak isteyen her kim Türkiye Cumhuriyetine gelirse gelsin, gerek ‘Turkuaz kart’, gerek süresiz oturma gerekse talepleri halinde Türk vatandaşlığına geçmeleri için önemli düzenlemelerin 65. Dönem Hükümeti tarafından getirileceğini söyledi.

Rusya ile varılan mutabakatın ardından Ekonomi alanında bazı değişikliklere gidileceğinin de mesajını veren Ekonomi Bakanı Zeybekçi, önümüzdeki sürecin Türkiye açısından önemli olduğunu, ihracat ve ithalat alanında yeni iyileştirilmelere gidileceğini ifade etti. Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan teşvik paketine de değinen Bakan Zeybekçi, yatırım, ihracat, Eximbank ve diğer satır başları hakkında önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan G-20 zirvesi sonrası açıklama yapacağını belirtti. Ayrıca Bakan Zeybekçi, Türk milletin ve Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dilekleriyle kutladığını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir