Bangladeş’da Terör Saldırısı: 9 Ölü

Bangladeş’da yabancı diplomatlar tarafından tercih edilen bir restorana, terör örgütü IŞİD mensupları tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda, 9 kişi hayatını kaybetti.

02 Temmuz 2016 Cumartesi, 20:57
dakka-saldiri

Alınan bilgilere göre olay, Bangladeş Halk Cumhuriyeti’nin Başkenti Dakka’da dün gece saatlerinde bir kafede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Dakka’da yabancı diplomatlar tarafından yoğun şekilde tercih edilen bir restoranda dün gece saatlerinde terör örgütü IŞİD mensuplarınca baskın yapıldı. 35 diplomatı rehin alan terörist grup ile olay yerine intikal eden polis ekipleri arasında çatışma çıktı. IŞİD mensuplarıyla çıkan çatışmada 20 polis yaralandı. 9 İtalyan diplomatın hayatını kaybettiği çatışmada 9 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü Dışişleri Bakanı Gentiloni, tarafından açıklandı.

Dışişleri Bakanı Gentiloni açıklamasında, saldırının IŞİD tarafından yapıldığını ve restoranda 11 İtalyan diplomatın rehin alındığını, bunlardan 9’unun çıkan çatışmada hayatını kaybettiğini söyledi. Ayrıca Bakan Gentiloni, saldırıda hayatını kaybeden 9 şahsın cenazelerinin İtalya’ya uçak ile sevk edileceğini açıkladı.

Diğer yandan Bangladeş ordusu Sözcüsü Rashidul Hasan konuyla ilgili açıklamada bulundu. Rashidul Hasan saldırıyı şiddetle kınadıklarını ve ülke genelinde geniş çaplı bir operasyon başlattıklarını ifade etti. Ayrıca Rashidul Hasan, restoranda herhangi bir güvenlik açığının da bulunmadığının altını çizdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir