Başbakan: “Fransa İle Birlikte Mücadele Edebiliriz”

65. Dönem Hükümetinin Başbakanı Binali Yıldırım, Mimar Sinan Camii’nde kılmış olduğu Cuma Namazı sonrası basın mensupları ile bir araya geldi.

15 Temmuz 2016 Cuma, 16:10
basbakan-yildirim

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Mimar Sinan Camii’nde kılmış olduğu Cuma Namazı sonrası basın mensupları ile bir araya geldi. Burada dünya ülkelerine samimi mesajlar veren Başbakan Yıldırım, terör örgütlerinin bir amaç uğruna hareket eden bir gruplaşma olmadığını aksine terör örgütlerinin birileri tarafından yönetilen piyonlar olduğunu söyledi. Geçtiğimiz gün Fransa’nın 5. büyük şehri olan Nice’de gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin değerlendirmeden bulunan Başbakan Yıldırım, yaşanan terör olayı münasebetiyle Türk milleti olarak Fransa halkının acısının paylaşıldığını ifade etti.

Terör saldırısını şiddetle kınadığının altını çizen Başbakan Binali Yıldırım, NATO’dan alınan karar neticesinde saldırıya karşı dayanışma göstermek için büyün ülkelerin yas ilan ederek bayraklarını yarıya indirdiğini açıkladı. Fransa hükümetine çağrıda bulanarak, terörle mücadelede Fransa ile birlikte mücadele etmeye hazır olunduğunu ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, Fransa’ya terörle mücadelede her türlü desteyi ve yardımın istenildiği takdirde verileceğini belirtti. Ayrıca Başbakan Yıldırım, terör örgütleri ile mücadele kapsamında dünya ülkeleri ile Türkiye’nin işbirliği içerisine girebileceğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir