Başbakan Yardımcısı Canikli: “Yeni Teşvik Modeli Geliyor”

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, AA muhabirlerine yaptığı açıklamada, Ekonomik Müjdeler Paketi’nin içeriği hakkında bilgi verdi.

14 Temmuz 2016 Perşembe, 15:04
t_canikli_119311352218

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, AA muhabirlerine yaptığı açıklamada, Ekonomik Müjdeler Paketi’nin içeriği hakkında bilgi verdi. Başbakan Binali Yıldırım tarafından kamuoyuna satırbaşları açıklanan Ekonomik Müjdeler Paketinin tamamen yatırımcıların çıkarları doğrultusunda hazırlandığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Canikli, yatırımcıların üzerindeki yüklerin yeni dönemde hafifletileceğini belirterek, Türkiye’ye yeni teşvik modelinin getirileceğini açıkladı. Teşvik sisteminin öteden beri kullanıldığını artık yenilemeye gidilmesinin zamanının geldiğini ifade eden Başbakan Yardımcısı Canikli, teşvik sisteminin teknoloji üzerinde yatırımların daha aktif şekilde gerçekleşmesine yönelik tasarlanacağını belirtti.

Yarımların yoğunlaşacağı esnek bir tasarı geliştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, geride kalan yıllar içerisinde Türkiye’de aktif şekilde ticaret yapan uluslararası bir otomobil firmasının, daha geniş ve daha büyük teşvik araçları sunun başka bir ülke ile anlaştığını belirterek, Türkiye’nin artık yatırımların daha kolay yapılabileceği esnek bir yol izlemesi gerektiğini söyledi. Ekonomik Müjdeler Paketi’nin çok kapsamlı bir şekilde hazırlandığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Canikli, 65. Dönem Hükümeti olarak temel amaçlarının Türkiye’yi yatırım merkezi haline getirmek olduğunu açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir