Başbakan Yardımcısı Kaynak: Bahoz’un Haberini Aldık

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, memleketi Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde partilileri ile bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

10 Temmuz 2016 Pazar, 16:08

65. Dönem Hükümetinin Veysi Kaynak, memleketi Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde partilileri ile bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Terör örgütleriyle olan mücadelenin sürekliliği koruyacağına değinen Başbakan Yardımcısı Kaynak, ülke de faaliyet gösteren terör örgütlerinin artık son çırpışlara geçtiğini ve mücadelenin son teröristin silahını bırakacağı güne kadar devam edeceğini söyledi. Terör örgütlerine finansman destek sağlayan dış güçlerinde yaptıklarının hesabını adalet önünde vereceğinin altını çizen Başbakan Yardımcısı Kaynak, vatana ihanet edenlerin mahkemelerce yargılanacağını ve yargılanmaya da başlandığını ifade etti.

Tel Hamis Turgayları sözcüsü Halid el Hasekavi tarafından geçtiğimiz gün PKK terör örgütü el başlarından “Bahoz Erdal” kod adlı Fehman Hüseyin’in Suriye’de öldürüldüğünü haberini değerlendiren Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, milletimize bayram niteliğinde bir haberin geldiği ve Bahoz Erdal’ın öldürülmesinin PKK’ya büyük bir darbe olduğunu ifade etti. Terörle mücadele hususunda polis, asker ve koruyucuların büyük mücadele verdiğini ifade eden Başbakan Yardımcısı Kaynak, bölgeden operasyonların devam edeceği bilgisini yenilerken, bu mücadelelerin Türk milletinin refahı ve huzuru için verildiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir