Başbakan Yardımcısı Kaynak: “İnsani Yardım Devam Edecek”

65. Dönem Hükümetinin başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, TİKA’da düzenlenen toplantıda dış ve iç politikaya dair önemli açıklamalarda bulundu.

14 Temmuz 2016 Perşembe, 17:49
resized_6ac98-bee37ce8veysikaynak

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulanan 65. Dönem Hükümetinde kendine Başbakan Yardımcılığı olarak yer bulan Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nda (TİKA) düzenlenen toplantıya katıldı. Samimi bir havada geçen toplantının ardından basın mensupları ile bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Kaynak, İsrail Donanması tarafından Filistin’e insanı yardım malzemesi götürmek üzere Türkiye’den yola çıkan Mavi Marmara Gemisi’ne yapılan saldırının ardından iki ülke arasında başlayan kriz ortamının, İsrail tarafından özür dilenmesi ve saldırıda hayatını kaybeden bireylerin ailelerine tazminat ödenmesi hususunda varılan mutabakatın ardından, iki ülke arasında başlayan iyileşme sürecinde Lady Leyla isimli insani yardım gemisinin başarıyla Filistin’de yaşayan Gazze halkına ulaştırıldığını ifade etti.

AFAD ve Türkkızılayı tarafından kısa sürede toplanan insani yardım malzemelerinin Gazze halkına Ramazan Bayramı hediyesi olarak dağıtıldığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Kaynak, Kurban Bayramı’na kadar olan süre zarfında 1 insanı yardım gemisinin daha Gazze’ye gönderileceğini belirtti. Ayrıca Kaynak, insanı yardım malzemelerinin Filistin’e düzenli olarak gönderileceğinin müjdesini Gazze halkına verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir