Başbakan Yıldırım: “Bölgede Artık İşleri Çok Zor”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde düzenlenen iftar yemeğinde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

18 Haziran 2016 Cumartesi, 02:55
basbakan_milli_takima_basarilar_diledi_1465739647_8221

65. Dönem Hükümeti Başbakanı Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde düzenlenen iftar yemeğinde ulusal gazetecilerin genel yayın yönetmenleri ile bir araya geldi. Düzenlenen iftar yemeğinden sonra Başbakan Yıldırım, gündeme dair merak edilen konulara açıklık getirdi. 65. Dönem Hükümeti olarak görevi aldıkları ilk günden bu güne büyük hassasiyet ile çalıştıklarını belirten Yıldırım, Türkiye’nin en büyük sorunlarından bir tanesi olan terör sorunu çözeceklerini söyledi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından ülke genelinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik sürdürülen operasyonlara da değinen Başbakan Yıldırım, PKK tarafından kurtarılmış mahalle olarak gösterilen tüm mahallelerin temizlendiğine ve artık vatandaşlarımız bu bölgelerde rahatlıkla dışarıyı çık gezebildiğini söyledi.

Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan insanların artık PKK terör örgütünün gerçek yüzünü gördüğünü ve bu durumun çok önemli olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, öncenden bölgede işlerinin çok olduğun ama artık bölgede PKK terör örgütünün işinin zor olduğunu açıkladı. Yıldırım ayrıca, bölgenin tamamen teröristlerden temizlenene kadar bu operasyonların devam edeceğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir