Başbakan Yıldırım, Karne Dağıttı

65. Dönem Hükümeti Başbakanı Binali Yıldırım, gün içerisinde düzenlendiği ziyaretler kapsamında, mezun olduğu Piri Reis Ortaokulu’nda karne dağıtım törenine katıldı.

17 Haziran 2016 Cuma, 16:59
asd

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, gün içerisinde düzenlediği ziyaretler kapsamında, mezun olduğu Piri Reis Ortaokulu’nda karne dağıtım törenine katıldı. Birbirinden renkli karelerin meydana geldiği karne dağıtımında bir öğrenci ile sohbet eden Başbakan Yıldırım, “kaçıncı sınıfa geçtin” sorusu sonrası ilginç anlar yaşandı. Kız öğrenci ile arasında “ortaokul-lise krizi” yaşanırken Yıldırım, eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı işaret ederek “Bunlar çok karıştırdı. Anlayamıyorum” ifadeleri kullanması sınıf içerisinde tebessüme neden oldu.

Düzenlenen karne dağıtım töreninde açıklamalarda bulunan 65. Dönem Hükümeti Başbakanı Binali Yıldırım, öğrencilerin artık güzel bir tatili hakkettiğini belirterek, yıl boyunca çalıştınız, yatırımınızı yaptınız artık dinlenirsiniz dedi. Öğrencilere şimdiden çalışmalarının meyvelerini ilerde toplamaya başlayacaklarını ve bu sayede ülkeye faydaları olacaklarını belirten Yıldırım, “Sizin en güzel şekilde hayata hazırlanmanız için 1 milyona yakın öğretmeniniz Türkiye’nin her köşesinde çalışıyorlar” şeklinde konuştu. Piri Reis Ortaokulu’nun kendisi için çok önemli olduğunu çünkü kendinin de bu sıralarda okuyarak bu günlere geldiğini ifade eden Başbakan Yıldırım, bugün burada olmamızın nedeni sizin mutluluğunuza ortak olmak istememiz dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir