Başbakan Yıldırım: “Türkiye Üretimde Rekor Kırdı”

65. Dönem Hükümetinin Başbakanı Binali Yıldırım, partisinin İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı açıklamada gündeme dair açıklamalarda bulundu.

14 Temmuz 2016 Perşembe, 03:12
578606e818c77335e81ebfbb

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı açıklamada gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yeni kabinenin göreve geldiği ilk günden bu güne yeni projelerin altına imza attığını ve bu yılın açılışlarla dolu bir yıl olacağını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, yapılan her bir projenin milletin refahı ve huzuru için yapıldığını ve 36 Ağustos 2016 tarihinde Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışının yapılacağını söyledi.

AK Parti iktidarlığının laf yapan değil, icraat yapan bir politika izlediğini ve milletine verdiği sözlerin her birini teker teker yerine getirdiğinin altını çizen Başbakan Binali Yıldırım, Avrasya Tüneli’nin açılışının çok yakın zamanda gerçekleştirileceğini açıkladı. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethi sırasında gemileri karadan getirdiğini hatırlatan Başbakan Yıldırım, Fatih’in torunları olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin de arabaları denizin altından getirdiğini ifade etti. AK Parti döneminde Türkiye’nin gelişmekte olan ülkeler sıralamasında yükseldiğini belirten Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin üretimde rekor üstüne rekor kıran bir grafik sergilediğini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir