Başbakan Yıldırım’dan Bayram Mesajı

65. Dönem Hükümetinin Başbakanı Binali Yıldırım, bayram namazını kıldığı Eyüp Sultan Camii önünde basın mensuplarına açıklama yaptı.

05 Temmuz 2016 Salı, 16:05
0407-1binali

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, bayram namazını kılmak üzere geldiği Eyüp Sultan Camii’nde namaz çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İlk olarak sözlerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Doğu ve Güneydoğu bölgesi başta olmak üzere ülke genelinde terör örgütü PKK ve IŞİD ile mücadele kapsamında başlatılan operasyonlarda şehitlik mertebesine yükselen Asker ve polislerimize Allah’tan rahmet kederli ailesine ve Türk milletine başsağlığı dileyerek başlayan Başbakan Binali Yıldırım, gazilerimize de hayırlı uzun ömür dileğinde bulundu.

Terör konusunda vatandaşların müsterih olmasını isteyen Başbakan Binali Yıldırım, terörün Türkiye gündeminin en alt sıralarına gelmesi için 65. Dönem Hükümetinin mücadele verdiğini söyledi. Terör örgütlerinin her hangi bir dini, inancı, kitabı ve kutsalı olmadığının altını çizen Başbakan Yıldırım, terörün bugün İstanbul’da olurken yarında Londra’da meydana gelebileceğini belirtti. Kutsal kent Medine’de geçtiğimiz gün meydana gelen terör saldırısına da değinen Yıldırım, hayatını kaybeden bireylere Allah’tan rahmet diledi. Başbakan Yıldırım, Ramazan Bayramı’nın tüm İslam medeniyetine hayırlara vesile olmasını diledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir