Başbakan Yıldırım CHP’ye Yüklendi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan protestolara da değinerek, kim ne ekerse onu biçer dedi.

14 Haziran 2016 Salı, 13:57
1465897596056

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında gündeme dair merak edilen sorulara yanıt verdi. Yıldırım, son günlerde ülkede artan terörize olaylarda değinerek, terörle mücadele konusunda askerlerimiz ve polislerimizin moralini yüksek tutmalıyız dedi. Yıldırım, CHP’ye seslendiği açıklamalarında, Terörün mü yanındasınız yoksa milletin mi şekilde konuştu. Üstü kapalı şekilde CHP’ye göndermede bulunan Başbakan Yıldırım, size oy veren milletimiz şuanda pişmanlık içerisinde şeklinde konuştu. Yıldırım, HDP’nin doğuda vatandaşları kandırdığını ve alınan destekler ile dağdaki teröristlere lojistik destek sağlandığını söyledi. PKK terör örgütü ile mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini belirten Başbakan Yıldırım, İdil’de Cizre’de operasyonlar bitti ama bizim işim bitmedi dedi.

Terör örgütünün ve destekleyicilerinin işinin artık çok zor olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, Doğu ile Batı’yı birleştiriyoruz dedi. Bölgede bir kardeşlik bağının ve gönül köprüsünün kurulduğunu ifade eden Yıldırım,  Diyarbakır’da bölgenin en büyük havalimanının kurulduğunu ve Van’da toplu açılış töreni düzenlediklerini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir