Başbakan Yıldırım’dan Damga Vergisi Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde yatırımcılara yeni kolaylıklar getiren teşvik paketini basın mensuplarıyla paylaştı.

04 Temmuz 2016 Pazartesi, 14:52
577a2efd18c7735f30d78b5b

65. Dönem Hükümetinin Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde yatırımcılara yeni kolaylıklar getiren teşvik paketini basın mensuplarıyla paylaştı. Sözlerine ilk olarak İsrail ile Türkiye’nin varılan mutabakatın ardından ikili ilişkilerinin iyileştirilmesi hususuna değinerek başlayan Binali Yıldırım, varılan mutabakatın ilk semeresine dün Gazze’ye ulaşan Lady Leyle Gemisi ile şahit olunduğunu söyledi. Gazze’de bulunan Filistin halkının zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Başbakan Yıldırım, ulaştırılan insani yardım paketleriyle birlikte Filistin halkının acısının az da olsa dineceğini söyledi. Rusya ile ikili ilişkilerin düzene binmesi hususuna da değinen Başbakan Binali Yıldırım, turizm sektöründe meydan gelen krizin Rusya ile varılan anlaşmanın ardından ortandan kalkacağını söyledi.

Şirket kurulumlarında şart koşuna damga vergisi konusunda devrim niteliğinde değişikliklere gidildiğini ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, şirket kurulumda istenilen 10 nüshalık belge için istenilen damga vergisinin 1’e indirileceğini açıkladı. Bireysel Emeklilik sistemine dahil olanlardan damga vergisi alınmayacağının müjdesini veren Başbakan Yıldırım, ayrıca teknolojik yatırım yapan bireylerden de damga vergisi alınmayacağını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir